Pořiďte si vstupenku na koncert anebo rovnou celé abonmá. V řadě C na vás stále čekají krásná místa.

Rozšiřte rodinu abonentů

Letošním laureátem ceny Jiřího Bělohlávka se stal Vilém Vlček


Cena Jiřího Bělohlávka započala svou tradici v roce 2019 a nyní má svého pátého držitele. Stal se jím pětadvacetiletý violoncellista Vilém Vlček, kterému ocenění během letošního závěrečného koncertu sezony předala Anna Fejérová, choť zesnulého šéfdirigenta České filharmonie.

Fotografie ilustrujicí stránku

„Když jsme přemýšleli, jak nejlépe na Jiřího Bělohlávka vzpomenout, jednoznačně vyhrál koncert pod širým nebem pro svou uvolněnou atmosféru a taky pro spojení s mladými sólisty, které Jiří Bělohlávek po celý svůj život podporoval. A tak koncert pod širým nebem věnujeme památce Jiřího Bělohlávka a bude také spojen s cenou nesoucí jeho jméno.“ 

— David Mareček, generální ředitel České filharmonie

Ocenění je udělováno mladým českým umělcům do třiceti let věku, kteří dosáhli ve svém oboru mimořádných úspěchů a kteří pečují o tradici české hudby doma i v zahraničí. Vilém Vlček od roku 2018 studuje na Musik-Akademie Basel. Jako sólista vystupuje s řadou orchestrů včetně České filharmonie, Symfonického orchestru FOK, Lucernského symfonického orchestru nebo Kaunaské filharmonie.

Součástí ceny je vystoupení na příštím Open Air koncertu České filharmonie, na němž Vilém Vlček pod taktovkou Petra Altrichtera přednese Rondo g moll Antonína Dvořáka. Peněžitou odměnu 30 tisíc korun v letošním roce věnovali členové Dynamického klubu dárců České filharmonie Jan Stejskal a Jan Král. Vilém Vlček dále dostal diplom v podobě grafického listu, jehož autorem je malíř Jiří Voves, blízký přítel Jiřího Bělohlávka.

Gratulujeme!

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?