Nenašli jsme žádné výsledky

Zkuste použít jiný výraz nebo kontaktujte náš Zákaznický servis.

Hledat

Koncertní řady


Česká filharmonie ve své 129. sezoně přináší abonentní cykly A, B, C a čtyři mimořádné koncerty. Šéfdirigent Semjon Byčkov se o taktovku podělí s hlavním hostujícím dirigentem Jakubem Hrůšou. Titul hostujícího dirigenta, s přívlastkem ‘k poctě Rafaela Kubelíka’, přijal Sir Simon Rattle. Debutově orchestr povedou Nathalie Stutzmann a Alan Gilbert. Role rezidenčního umělce se ujme klavírista Daniil Trifonov.


Abonentní řada A • Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada A  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Dramaturgie řady A je historicky široce rozkročená od Bacha přes Mozarta, Čajkovského, Dvořáka, Debussyho a Mahlera až k Weillovi a dvěma světovým premiérám, které zazní v jednom večeru. Vedle šéfdirigenta Semjona Byčkova, Simona Rattlea nebo Tomáše Netopila a řady dalších uměleckých návratů zažijeme dva debutanty u České filharmonie.

Abonentní řada B • Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada B  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada B má tradičnější programovou skladbu. Uslyšíte převážně repertoár vytvořený v 19. století – Brahmse, Dvořáka, Schumanna, Berlioze, s mírným přesahem do předchozí a následující epochy – Nielsen, Janáček, Šostakovič, Suk, Ravel. Jakub Hrůša završí sukovskou řadu provedením Epilogu, Simon Rattle představí své pojetí Glagolské mše.

Mimořádné koncerty

Mimořádné koncerty

K šéfdirigentovi Semjonu Byčkovovi se již podruhé v rámci zahajovacích večerů připojí fenomenální klavírista Daniil Trifonov, tentokrát v roli rezidenčního umělce sezony. Tradičních listopadových Koncertů pro svobodu a demokracii se ujme debutant Petr Popelka a čtveřici koncertů na silvestra a Nový rok připraví Tomáš Netopil.

Generální zkoušky

Generální zkoušky

Ve 129. sezoně můžete navštívit celkem čtyři běžné dopolední veřejné generální zkoušky a jednu mimořádnou silvestrovskou. Ta uvozuje čtveřici vystoupení, do níž patří Silvestrovský odpolední koncert a dva koncerty na Nový rok. Je proto slavnostnější než běžné veřejné generální zkoušky, a proto pro ni platí i jiný ceník vstupenek.

zrušit

Nenašli jsme žádné výsledky

Zkuste použít jiný výraz nebo kontaktujte náš Zákaznický servis.