Zájezdy a festivaly


Ve druhé polovině roku 2022 Českou filharmonii čeká účast na tuzemských hudebních festivalech Pražské jaro, Smetanova Litomyšl a Dvořákova Praha. Na zahraničních pódiích odehraje první český orchestr celkem 25 koncertů, všechny pod taktovkou svého šéfdirigenta a hudebního ředitele Semjona Byčkova.

Fotografie ilustrujicí stránku  Zájezdy České filharmonie
Evropské turné 2022

Evropské turné 2022

Vrcholem zájezdové sezony je velké říjnové turné po nejslavnějších evropských sálech, spojené s českým předsednictvím v Radě Evropské unie. Orchestr zavítá do Hamburku, Mnichova, Essenu, Kolína, Lucemburku, Paříže a Bruselu. V rolích sólistů se představí Gautier Capuçon a Víkingur Ólafsson.

Variace 2022

Variace 2022

V roce 2021 vznikla tradice festivalu Variace – společného projektu České filharmonie a Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Letos orchestr přijede do Karlovarského městského divadla s mladým šéfdirigentem Královské liverpoolské filharmonie Domingem Hindoyanem.

Jarní turné 2023

Jarní turné 2023

Na jaře 2023 podnikne Česká filharmonie cestu do Štýrského Hradce, Vídně, Budapešti, Záhřebu, Aix-en-Provence a Milána, v jehož Teatro alla Scalla orchestr naposledy hrál v roce 1962 pod taktovkou Karla Ančerla. Tentokrát se Semjonem Byčkovem a na vybraných koncertech s klavíristou Seong-Jin Cho.

Mahler-Festival 2023

Mahler-Festival 2023

Mahlerovy symfonie figurují nejen v nahrávacím plánu České filharmonie nebo v pražské sezoně, ale i v zájezdové nabídce. Na Mahlerově festivalu v lipském Gewandhausu zazní Šestá symfonie, v níž se skladatel pokusil zachytit svoji ženu Almu. První český orchestr bude řídit šéfdirigent Semjon Byčkov.

Bad Kissingen 2023

Bad Kissingen 2023

Bad Kissingen patří v posledních letech k pravidelným zájezdovým cílům České filharmonie. Spolu s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem sem orchestr zavítá i v červenci 2023 a provede zde dva koncerty.

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?