Nenašli jsme žádné výsledky

Zkuste použít jiný výraz nebo kontaktujte náš Zákaznický servis.

Hledat

Zájezdy a festivaly


Během roku 2023 se Česká filharmonie již tradičně zúčastní tuzemských hudebních festivalů Dvořákova Praha, Pražské jaro a Smetanova Litomyšl. Již potřetí podpoří tradici karlovarských Variací. Na zahraničních pódiích odehraje první český orchestr celkem 26 koncertů. Vedle jednotlivých zájezdů ho čeká evropské a asijské turné, vždy v čele s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem.

Obrázek zájezdy-záhlaví-2.jpg

Evropské letní festivaly 2024

Evropské letní festivaly 2024

Na sklonku léta vyráží vždy Česká filharmonie na festivaly. Vrcholem se jistě stanou dva večery na BBC Proms, orchestr se ale představí také v Hamburku, Luzernu a Wiesbadenu. Taktovky se chopí hlavní hostující dirigent Jakub Hrůša, připojí se violoncellisté Sheku Kanneh-Mason a Anastasia Kobekina nebo klavírista Mao Fujita.

Dvořákova Praha 2024

Dvořákova Praha 2024

Koncerty České filharmonie na festivalu Dvořákova Praha jsou již tradicí. První český orchestr se při této příležitosti snaží přinést do svého domovského Rudolfina originální dramaturgii a přivést nevšední umělce. Letošní působení v podobě tří koncertů zahrne skladby vzdávající hold minulosti a klasice, ale i současnosti a technologiím.

Bratislava 2024

Bratislava 2024

Do Bratislavy vyrazí Česká filharmonie bezprostředně po zahajovacích koncertech své 129. sezony. V Redutě čeká posluchače repríza slavnostního programu, který vymyslel šéfdirigent orchestru Semjon Byčkov. Nejprve zazní Dvořákův klavírní koncert s ruským virtuosem Daniilem Trifonovem, po přestávce Berliozova Fantasická symfonie.

Variace 2024

Variace 2024

Účast České filharmonie na společném projektu s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary měla v rámci uplynulých ročníků už několik podob. Letos do lázeňského města orchestr zavítá s ryze českým programem složeným ze skladeb Dvořáka, Smetany a Janáčka. To vše pod taktovkou šéfdirigenta Semjona Byčkova.

Český týden v Carnegie Hall

Český týden v Carnegie Hall

Vrcholem Roku české hudby 2024 se stane pětice koncertů s ryze českým programem na jednom z nejslavnějších světových pódií – v newyorské Carnegie Hall. V rámci Českého týdne se Česká filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Semjona Byčkova vrací do tohoto slavného sálu poprvé od roku 2018, a to hned se třemi koncerty.

Kanada 2024

Kanada 2024

Do Kanady se přesuneme rovnou z New Yorku. V torontské Koerner hall nás čekají dva koncerty, dramaturgicky složené zejména z českých skladatelů - Dvořák, Smetana - vrcholem však bude uvedení Mahlerovy Páté. Sólových partů se ujmou koncertní mistr Jan Mráček a rezidenční umělec 129. sezony Daniil Trifonov.

Evropské turné 2025

Evropské turné 2025

Jarní evropské turné České filharmonie se ponese ve znamení rezidencí. Tak se označují zájezdy, při nichž orchestr v jedné síni vystoupí více než jednou. Tak se stane v případě vídeňského Musikvereinu, londýnského Barbicanu a Pařížské filharmonie. Tuto hvězdnou trojici doplní amsterodamský i bruselský Concertgebouw. Řídí šéfdirigent Semjon Byčkov.

Německo 2025

Německo 2025

Do Německa vezeme Smetanovu Mou vlast, jejíž nahrávku vydala Česká filharmonie společně s Pentatone v březnu 2024. Nové nastudování jednoho z nejvýznamnějších děl české kulturní historie sbírá pochvaly od kritiků po celém světě. Jak se bude líbit v Hannoveru a Baden-Baden?

Bad Kissingen 2025

Bad Kissingen 2025

Bad Kissingen patří v posledních letech k pravidelným zájezdovým cílům České filharmonie. Spolu s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem sem orchestr zavítá i v červenci 2025 a provede zde dva koncerty.

zrušit

Nenašli jsme žádné výsledky

Zkuste použít jiný výraz nebo kontaktujte náš Zákaznický servis.