Czech Phil Media aneb Dvořákova síň na každém displeji


Značka zastřešuje nahrávací, distribuční i související komunikační činnost České filharmonie. V aktuální fázi projektu jde především o provoz nového audiovizuálního nahrávacího studia ve Dvořákově síni Rudolfina, výrobu obrazově-zvukových záznamů a jejich distribuci k publiku v České republice i v zahraničí. Nahrávány a v některých případech i živě vysílány jsou ty koncerty České filharmonie, které svou dramaturgií oslovují příznivce prvního českého orchestru po celém světě, přičemž hlavní úlohu mezi účinkujícími umělci mají šéfdirigent Semjon Byčkov a oba hlavní hostující dirigenti, Jakub Hrůša a Tomáš Netopil. Kromě toho vznikají záznamy edukačních programů pro všechny věkové kategorie, stejně jako rozmanité doprovodné materiály – rozhovory s umělci, videa ze zákulisí či šoty ze zahraničních turné. Cílem projektu je zprostředkovat hudbu a život prvního českého orchestru i posluchačům, kteří nejsou fyzicky přítomni ve Dvořákově síni Rudolfina, a to v té nejvyšší možné kvalitě, která po všech stránkách odpovídá nárokům moderní doby.

Jaké vybavení máme k dispozici?

V útrobách Dvořákovy síně se nachází první televizní studio v České republice, které je schopno vysílat ve 4K rozlišení v barevném režimu HDR. Realizační týmy vedou přední zahraniční i čeští odborníci na poli nahrávání klasické hudby. Vybavení té nejvyšší kvality dodala firma Sony.

  • Studio je vybavené sedmi broadcastovými 4K kamerami SONY HDC-P43 a dvěma kamerami SONY HDC-4300; kamerový systém je plně flexibilní – až pět kamer může být „man operated“. U vybraných koncertů se používá technocrane a jiné pohybové prvky.
  • Obrazová režie užívá výrobky SONY včetně dvou čtyřkanálových nahrávacích serverů. Zvuková režie je vybavena záznamovým softwarem Sequoia a ProTools a mixážními pulty Solid State Logic, Duality 72 Channel. Používají se mikrofony Neumann, Schoeps a DPA.

Podívejte se na výsledek

Jak se koncert dostane na obrazovky?

Koncerty je zapotřebí nejen natočit a záznamy pečlivě postprodukčně upravit, ale také je zájemcům doručit, a to na ty platformy, které nejraději používají. V České republice je v této snaze letitým partnerem orchestru Česká televize, která hudbu prvního národního orchestru pravidelně zařazuje do svého vysílání.

Pro oblast zahraničí se Česká filharmonie spojila se dvěma celosvětovými lídry v oblasti distribuce obrazově zvukových nahrávek klasické hudby: německou společností EuroArts a kanadskou firmou Stingray. EuroArts bude českofilharmonický obsah distribuovat na televizní obrazovky a internetové platformy po celém světě, vybrané koncerty budou přenášeny živě. Stingray láká svou populární SVOD aplikací Classica, kde budou záznamy rovněž dostupné.

EuroArts

EuroArts Music International was founded in 1979 by Bernd Hellthaler and is one of the worldwide leading independent producers and rights owners of audio-visual classical music programmes. The current TV broadcast catalogue contains more than 2500 hours of music material that includes all noteworthy artists in classical and contemporary music of the past decades and the EuroArts label distributes its catalogue with more than 700 titles worldwide. The renowned and innovative production team and the ongoing acquisition activities will further expand the catalogues in the future.

„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit spolupráci s prestižní Českou filharmonií a přidat její nesmírně kvalitní představení do našeho rozsáhlého katalogu. Nádherně natočené koncerty budou ohromným obohacením jak pro naše zákazníky, tak pro celosvětové publikum.“

— Bernd Hellthaler, výkonný ředitel EuroArts Music International

Stingray Classica

Montreal-based Stingray is a leading music, media, and technology company with over 1,200 employees worldwide. Stingray is a premium provider of curated direct-to-consumer and B2B services, including audio television channels, 101 radio stations, SVOD content, 4K UHD television channels, karaoke products, digital signage, in-store music, and music apps, which have been downloaded 150 million times. Stingray reaches 400 million subscribers (or users) in 156 countries.

„Spolupráce s věhlasnou Českou filharmonií je pro Stingray Classica jedinečnou příležitostí. Tento prvotřídní orchestr ideálně spojuje starý a nový svět klasické hudby. Jen si představte mít české skladatele, jako jsou Dvořák, Smetana, Janáček a Martinů, přednesené na nejvyšší světové úrovni pod taktovkou Maestra Semjona Byčkova, v prostředí proslulé Dvořákovy síně v historické Praze, natočené nejvyspělejším 4K audiovizuálním vybavením. Buďme upřímní, to je splněný umělecký sen.“

— Rob Overman, umělecký ředitel pro klasickou hudbu a jazz hudebního kanálu Stingray

Kdy a kde si lze koncerty pustit?

Koncert Kdy? Kde?
Koncert A 1. 3. 2020 Music TV, Classic TV
Koncert B 20. 4. 2020 Music TV, Classic TV
Koncert C 18. 6. 2020 Classic TV
Koncert D 1. 10. 2020 MTV, Music TV, Classic TV

Prostřednictvím internetové SVOD (Subscription Based Video on Demand) aplikace Stingray Classica získávají diváci doma i v zahraničí přístup k prvotřídním obrazově-zvukovým záznamům koncertů České filharmonie z kolekce Czech Philharmonic Media. Nahrávky jsou dostupné formou on-demand archivu a ve vybraných případech i jako živé streamy.

Aplikaci Stingray Classica je možné používat přes počítač nebo mobilní zařízení a chytré televizory s operačními systémy Android a iOS. Příznivci České filharmonie navíc získají zvýhodněné předplatné a přístup nejen k nahrávkám prvního českého orchestru, ale i k rozsáhlému video archivu obsahujícímu záznamy koncertů, operních i baletních představení předních hudebních těles z celého světa.

Příznivci České filharmonie mohou využít speciální nabídky k získání přístupu k SVOD aplikaci Stingray Classica na jeden měsíc zdarma a následně s padesátiprocentní slevou oproti běžným uživatelům.
Stačí, když při registraci využijí tento odkaz (Jak se registrovat?).

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?